SPECIÁLNÍ STAVBY

Montované speciální stavby jsou obvykle velké ucelené celky, případně jednotlivé konstrukce, které společně tvoří ucelený komplex pro konkrétní dočasné užití.


Dočasná konstrukce „DIVADLO BOUDA“

V prostoru za Novou scénou vedle Národního divadla vznikla dočasná malá scéna, tzv. „BOUDA“. Celá stavba působí, jako kdyby tam patřila. Přitom se jedná o dočasnou konstrukci, která se po dvou měsících demontovala. Takto lze dočasně smontovat téměř jakoukoli stavbu. Celá konstrukce spojuje architektonické řešení a funkčnost. Stavba navenek působí jako prostorový nápis „ND“ (Národní divadlo). Interiér je pak řešen účelně. Jedna část slouží jako jeviště (D), v druhé části je hlediště. Diváci, kteří sedí na stupňovité tribuně, mají dokonalý výhled na jeviště.

SPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBY

Dočasná konstrukce „SILNICE“

Konstrukce silnice slouží pro skutečný provoz osobních automobilů. Důležitým aspektem bylo zajištění dokonalé tuhosti celé konstrukce, která musela odolávat dynamickým účinkům a zároveň zajistit únosnost celé konstrukce. Návštěvníci se museli cítit komfortně nejen jako řidiči, ale i jako chodci.

SPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBY

Dočasná konstrukce „FOTBALOVÉ HŘIŠTĚ“

Uprostřed náměstí vyrostlo montované hřiště, které sloužilo pro předvádění umění nejlepšího českého fotbalového brankáře Petra Čecha. Nejen hrací plocha, ale i další konstrukce - tribuna, ohrazení, pódium, prezentační stánek, tvoří ucelený komplex konstrukcí pro exhibici.

SPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBY

Dočasná konstrukce „BALKÓNY“

Pro natáčení zábavného televizního pořadu byly vybudované balkóny.
Celá konstrukce byla součástí scény a byla určena pro účinkující i diváky.
V zadní části je umístěno přístupové schodiště.

SPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBYSPECIÁLNÍ STAVBY